Prodej zemědělské, komunální
a stavební techniky na Vysočině

Mechanické secí stroje KUHN

Nesené mechanické secí stroje PREMIA

Mechanické secí stroje Premia jsou určené do kombinace i pro sólo setí. Dno zásobníku, který je možno rozšířit o nástavbu, je pro zajištění co nejmenšího množství nevysetého osiva ve tvaru písmene V. Výsevní ústrojí je poháněno opěrnými koly. Přesné a rovnoměrné dávkování, které není citlivé na otřesy a vibrace, je zajištěné objemovým dávkovacím systémem HELICA. Možnost plynulého nastavení výsevku v rozpětí 1,5 až 450 kg na hektar. Secí stroj je osazen buď nožovými, nebo diskovými výsevními botkami.

 

Nástavbové mechanické secí stroje

Mechanické secí stroje Integra jsou určené do kombinace s půdozpracující jednotkou. Dno velkokapacitního zásobníku, který je možno rozšířit o nástavbu, je pro zajištění co nejmenšího množství nevysetého osiva ve tvaru písmene V. Výsevní ústrojí je poháněno kopírovacím kolem. Přesné a rovnoměrné dávkování, které není citlivé na otřesy a vibrace, je zajištěné objemovým dávkovacím systémem HELICA. Možnost plynulého nastavení výsevku v rozpětí 1,5 až 450 kg na hektar. Secí stroj je osazen buď nožovými, nebo diskovými výsevními botkami.

 

Mechanické secí stroje Sitera jsou určené do kombinace s půdozpracující jednotkou pro kombinované setí. Secí stroj se opírá o válec a ne rotační brány,na které tedy nepůsobí nadměrné zatížení a mohou se tak volněji pohybovat. Dno zásobníku, který je možno rozšířit o nástavbu, je pro zajištění co nejmenšího množství nevysetého osiva ve tvaru písmene V. Přesné a rovnoměrné dávkování, které není citlivé na otřesy a vibrace, je zajištěné objemovým dávkovacím systémem HELICA s centrálním nastavením přítlaku a hloubky výsevku. Možnost plynulého nastavení výsevku v rozpětí 1,5 až 450 kg na hektar. Secí stroj je ve standardu osazen výsevními jednotkami SEEDFLEX s dvojdiskovou botkou a přítlačným kolečkem.

 

Pneumatické secí stroje KUHN

Pneumatické secí stroje VENTA

Pneumatické secí stroje Venta jsou určené do kombinace s půdozpracující jednotkou pro kombinované setí. Dno velkokapacitního zásobníku, který je možno rozšířit o nástavbu, je pro zajištění co nejmenšího množství nevysetého osiva ve tvaru písmene V. Zásobník je vybaven míchacím zařízením (čechračem), které jde podle typu osiva zapnout nebo vypnout. Přesné a rovnoměrné dávkování, které není citlivé na otřesy a vibrace, je zajištěné válečkovým dávkováním. Možnost plynulého nastavení výsevku v rozpětí 1,5 až 430 kg na hektar. Secí stroj je v závislosti na modelu osazen diskovými secími botkami, radličkovými secími botkami nebo secími botkami s dvojitými disky.

 

 

Tažený secí stroj ESPRO

Secí stroj ESPRO pro bezorebnou technologii je novinkou firmy KUHN, která byla představena na veletrhu SIMA 2015 v Paříži, kde byla oceněna jako "Stroj roku 2015" v kategorii secích strojů.

ESPRO se dodává v záběrech 3 a 6 metrů a umožňuje denní výkon až 70 ha/den s poměrně nízkými nároky na výkon traktoru. Pojezdová kola s velkým průměrem jsou uložena ve dvou řadách, což redukuje valivý odpor na minimum, snižuje potřebný výkon a zlepšuje manévrovatelnost. Naprostou novinkou je pak secí rám CROSSFLEX, který je profilovaný do tvaru kříže a osazený polyuretanovými válečky, které se chovají jako čtyři malé pružiny. Válečky nemají možnost klouzat po celé délce trubky a nedochází tak k jejich deformaci. Tento systém zajišťuje perfektní kopírování terénu a stálost nastavené hloubky výsevku i při vysokých rychlostech a v obtížných pracovních podmínkách. Hloubka a přítlak výsevku se nastavují centrálně.

Prospekt.pdf

 

Pneumatické přesné secí stroje KUHN

Přesné secí stroje Maxima 2 jsou robustní, stabilní a spolehlivé stroje od firmy KUHN, které byly vyvinuty pro maximální denní výkonnost s minimálním prostoji. Secí stroje jsou snadno a rychle nastavitelné a prostoje zkracují i velké zásobníky.

I přes vyšší hmotnost výsevních jednotek je celkové zatížení secího stroje srovnatelné s ostatními secími stroji. Protože jsou každé pole a každé setí specifickými, lze secí jednotky vybavit širokou volitelnou výbavou, aby bylo pro dané podmínky dosaženo ideálního setí. Tyto stroje se hodí pro setí mnoha plodin s různými technologiemi zpracování půdy, obvzlášťě těch minimalizačních.

Společnost KUHN nabízí širokou řadu modelů secího stroje Maxima 2 jak v nesených, tak tažených provedeních. a s různými typy rámů a pracovních záběrů. V závislosti na modelu je pracovní šířka strojů Maxima 2 v rozsahu 3,5 až 12 metrů, což u některých modelů umožňuje oset více než 100 hektarů za den.

 

Naši partneři

Kuhn
New Holland
WTC
Schaffer
Wisconsin