Prodej zemědělské, komunální
a stavební techniky na Vysočině

Aktuality


Sběrač kamene Stoneless

Publikováno: 23.05.2024

Novinka v České republice. Tento způsob sběru kamene šetří čas, peníze a hlavně lidskou sílu. Sběrač kamene Stoneless lze snadno připojit za čtyřkolku, UTV čtyřkolku anebo za minitraktor a můžete s ním sbírat kameny o průměru 6 až 50 cm. Více informací ZDE.


Budoucnost zemědělství?

Publikováno: 27.02.2024

V listopadu byl na Agrotechnice v Hannoveru představen prototyp robota KARL od společnosti KUHN. KARL by měl přispět k řešení problémů s nedostatkem pracovní síly v zemědělství. Robot je schopen autonomně vykonávat zadanou práci bez zásahu člověka. Jeho obsluha nejprve vytvoří pro vytyčený pozemek pracovní úkol, umístí na daný pozemek robota, nastaví pracovní parametry a spustí úkol, který pak robot provádí automaticky. Výsledkem je optimání příprava půdy jako například správná hloubka jejího zpracování, použití vhodné dávky osiva nebo dokonce jemné a rovnoměrné nadrcení posklizňových zbytků.

V současné době lze KARLa využít při zpracování půdy, kdy připojené nástroje jako třeba rotační brány předávají informace potřebné pro správné provedení práce a robot upravuje své parametry tak, aby práci přizpůsobil různým typům půdy a porostu. Navíc již také dokáže rozpoznat některé poruchy a následně provést nápravná opatření. V budoucnu k němu však bude možné připojit i další zařízení a využít ho tak při celé řadě činností.

S výkonem 175 koní je KARL navržen tak, aby splňoval požadavky na výkon většiny středních a velkých farem. Zároveň je velký důraz kladen na zachování kvality a zdraví půdy. Kompaktní rozměry a limitovaná váha robotu jsou doplněny o pásy v různých rozměrech, tak aby byl tlak na zem co nejnižší.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=51ZOAV0vYgs

Zdrojový článek:

https://www.kuhn.com/en/karl-our-autonomous-solution-crop-production

 


PF 2024

Publikováno: 12.12.2023

Děkujeme Vám za přízeň v letošním roce a za naše rodinné firmy VÁŇA Hybrálec a VH AGRO přejeme všem zaměstnancům, zákazníkům a obchodím partnerům pohodové prožití vánoc a do nového roku mnoho zdraví, štěstí, spokojenosti a úspěchů v osobním i pracovním životě.

 


PF2023

Publikováno: 21.12.2022

Naše rodinné firmy VÁŇA Hybrálec a VH AGRO přejí všem zaměstnancům, zákazníkům a obchodím partnerům příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku mnoho zdraví, štěstí, spokojenosti a úspěchů v osobním i pracovním životě.


PF 2022

Publikováno: 21.12.2021

Děkujeme Vám za spolupráci v letošním roce a přejeme Vám příjemné prožití svátků vánočních a mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti v nadcházejícím roce.


Podzimní slevy KUHN

Publikováno: 01.09.2021

V průběhu podzimních měsíců je možné nakoupit stroje pro sklizeň píce s předsezónní slevou. Výše slevy se odvíjí od data objednání. Čím dříve Vámi vybraný stroj objednáte, tím vyšší slevu získáte. Pro nabídku nebo bližší informace nás kontaktujte na telefonu 602 77 33 11 nebo emailem na adrese: info@vh-ji.cz.


Bezúročné financování strojů KUHN

Publikováno: 14.05.2020

Využijte akce, kterou pro Vás připravily KUHN CENTER CZ ve spolupráci s UniCredit Leasing, a kupte si nové stroje KUHN s bezúročným financováním nebo za zvýhodněných podmínek. Akce je platná do 31. srpna 2020.

Stroje do 1 mil. CZK (pořizovací cena bez DPH):

     doba financování v měsících           úroková sazba pro zákazníka     
24 0,00 %
36 0,99 %

 

 

 

Financovaná hodnota - 90 % pořizovací ceny bez DPH

Vlastní zdroje zákazníka - DPH + 10 % z ceny bez DPH

 

Stroje nad 1 mil. CZK (pořizovací cena bez DPH):

Strojní pojištění od Generali Česká pojišťovna a.s. zdarma na dobu financování (12, 24, 36 nebo 48 měsíců). Pojistná sazba 0,65 % z pořizovací ceny stroje bez DPH. Spoluúčast 10%/10 000 Kč.

Pro více informací nebo v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na telefonu 602 77 33 11 nebo emailem na info@vh-ji.cz.


Lisy KUHN VB 7100

Publikováno: 05.05.2020

A na co se můžete u nové série těšit? 

Vysoké utužení balíků - v případě slámy až do 140 kg/m3 díky novému patentovanému systému i-DENSE. Tento systém bez zásahu řidiče automaticky upravuje lisovací tlak v závislosti na plodině a na jejím stavu. To vede k nejvíce ekonomickému využítí lisu, aniž by došlo k omezení jeho výkonu.

Ať již jde o siláž nebo slámu, lisy série VB 7100 jsou schopné za různých podmínek nabídnout kapacitu až do 30t/hod. Unikátní kombinace nového systému    i-DENSE a osvědčená konstrukce balící komory (4 řemenů + 3 válečky) zajišťují rychlou, bezpečnou a kozistentní tvorbu balíků bez ohledu na stav plodiny. 

Navíc se série VB 7100 může pochlubit nejrychlejším otevíráním zadních vrat na trhu. Na otevření, vyhození balíku a zavření zadních vrat jsou potřeba pouhé 4 vteřiny.

Lisy řady VB 7100 jsou určené pro ty nejnáročnější zákazníky s vysokými požadavky na slisování balíků. Již brzy budou tyto lisy k vidění v akci na českých polích a loukách.

Prozatím se můžete povídavat na krátké video: https://www.youtube.com/watch?v=Y0_bFY-T4e8


Akce na náhradní díly KUHN

Publikováno: 19.06.2019

Využijte akce na originální náhradní díly KUHN. Vybrané díly na stroje na zpracování půdy jsou v období od 17. června do 17. července 2019 za speciální ceny. Objednávejte je na našem skladě VÁŇA Hybrálec s.r.o., Hybrálec 16, 586 01 Jihlava. Tel.: 602 773 311 nebo 567 210 254. Email: info@vh-ji.cz


Nové číslo časopisu KUHN Rodina

Publikováno: 23.05.2019

Květnové číslo časopisu KUHN Rodina si můžete přečíst ZDE.


Naši partneři

Kuhn
New Holland
WTC
Schaffer
Wisconsin